تهران
26 °C
آخرین اخبار

خانه » فرهنگ و هنر » سینمای ایران و جهان » ستارگان هالیوودی که به شانس خود پشت کردند!+تصاویر

به گزارش دو روز ، ایفای نقشهای نمادین و آیکونیک می تواند برای بازیگران و مخاطبان به یاد ماندنی تر باشد. چه بسا بازیگری تنها با ایفای یک نقش خاص و نمادین همیشه در یاد تماشاچی جاودان بماند. البته در این میان برخی از بازیگران با رد کردن اینگونه نقشها یکی از بزرگترین شانسهای خود را از دست می دهند. در این گزارش نیز سعی شده تا بازیگرانی را معرفی کنیم که با گفتن کلمه «نه» برای ایفای یک نقش ، یکی از بزرگترین شخصیتهای سینمایی زندگی حرفه ای خود را از دست داده اند.

«شاون کانری» و بازی در نقش «گاندالف» (ارباب حلقه ها)

نقش «گاندالف» «فیلم ارباب حلقه ها» قبل از هر کس به «شاون کانری» پیشنهاد شد . او در ابتدا این نقش را رد کرد ولی ۱۸ ماه بعد پشیمانی خود را از رد این پیشنهاد اظهار داشت. او همچنین این اشتباه را در پذیرش نقش «مورفیوس» در فیلم «ماتریکس» تکرار کرده بود.

Connery-and-Gandalf

«تام سلک» و بازی در نقش «ایندیانا جونز»

هر چند «کانری» اینبار بازی در فیلم «ایندیانا جونز» را از دست نداد ، ولی «تام سلک» از ایفای نقش «ایندیانا جونز» خودداری کرد. انتخاب اول «اسپیلبرگ» برای این نقش «تام سلک» بود.

Selleck-and-Jones

«برت رینولدز» و بازی در نقش «هان سولو» (جنگ ستارگان)

«هریسون فورد» بازیگر خوش شانسی است. چرا که «برت رینولدز» بازیگر مورد علاقه «جورج لوکاس» از بازی در نقش اول فیلم «جنگ ستارگان» خودداری کرد و این شانس برای «هریسون فورد» رقم خورد. البته این نقش به «آل پاچینو» ، «نیک نولت» و «کریستوفر واکن» نیز پیشنهاد شد.

Reynolds-and-Solo

«آنت بنینگ» و بازی در نقش «زن گربه ای» (بازگشت بتمن)

«زن گربه ای» یکی از نقشهای ماندگار تاریخ سینما است که «میشل فایفر» با استفاده از موقعیتی که «آنت بنینگ» به او داد ، به یک بازیگر ماندگار تبدیل شد. «آنت بنینگ» که همواره حسرت این نقش را دارد ، بارداری اش را عامل رد کردن این نقش عنوان کرده است.

Bening-and-Catwoman

«ویل اسمیت» و بازی در نقش «نئو» (ماتریکس)

نقش «نئو» در فیلم «ماتریکس» پیش از «کیانوریوز» به «ویل اسمیت» پیشنهاد شد ، که او آن را رد کرد . «ایوان مک گریگور» از دیگر بازیگرانی است که این نقش به او پیشنهاد شد ولی به دلیل حضور در پروژه ای دیگر مجبور به رد آن شد. البته به نظر می رسد «کیانو ریوز» نیز بازیگر مناسبی برای این نقش بوده است.

Smith-and-Neo

«گری گرانت» و بازی در نقش «جیمز باند»

«گری گرانت» با رد بازی در نقش «جیمز باند» هم عرصه را برای «شاون کانری» باز کرد و هم از حضور در میان بازیگران نقش «جیمز باند» کنار ماند.

Grant-and-Bond

 برچسب:

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات