تهران
31 °C
آخرین اخبار

خانه » فرهنگ و هنر » تلویزیون » داستان آخرین قسمت حریم سلطان

آخرین قسمت سریال حریم سلطان

به گزارش ۲روز ، در قسمت های  آخر این سریال بر اساس این کلیپ سلطان سلیمان می میرد.ابراهیم به دست سلطان سرش بریده می شود.الکساندرا(خرم سلطان) یک دختر دیگر هم بدنیا می آورد.پسرش نیز بزرگ می شود و آماده پادشاهی می شود.همچنین ابراهیم صاحب دو فرزند نیز می شود.بعد از سالها هم والد سلطان به بیچارگی می افتد.

بر اساس تاریخ آمده است که:

سلطان سلیمان ماه دوران و مصطفی را به قصر یکی از شهرهای مجاور میفرسته چون طبق سنتهای عثمانی یک شاهزاده پیش از امپراطوری باید در یک شهر کوچک سلطنت کنه البته قصد اصلی سلطان تبعید کردن ماه دورانه اما نمیگه. خرم هم یک پسر که هیچ شش تا به دنیا میاره و اولین زنی میشه که در تاریخ عثمانی رسما با یک پادشاه عثمانی ازدواج میکنه!!!! سلطان هم محمت رو بیشتر از مصطفی دوست داشته که باعث رقابت بین دو برادر میشه. طبق سنتهای عثمانی پسر اول باید سلطنت رو به ارث ببره که همین مسئله خرم رو خیلی نگران میکنه. به هر حال پسر اولش محمت بعد از ده پانزده سالی میمیره . خرم هم مصطفی را تنها مانع سر راه به سلطنت رسیدن پسر خودش میدونه به کمک وزیر دربار که ظاهرا فامیلش بوده دسیسه میکنه و وقتی سلیمان برای یک جنگ رفته از طرفی وزیر به مصطفی میگه برای کمک به پدرت با سپاهت برو از اون طرف به گوش شاه میرسونه که پسرت با لشکرش داره میاد که تو رو بکشه. شاه احمق هم باور میکنه و به محض رسیدن مصطفی اونو میکشه!!!!!!!!!!!! و اینگونه سلیم پسر خرم سلطان به سلطنت میرسه. ماه دوران هم در شهری که مزار پسرش بوده در فقر شدید زندگی میکنه تا وقتی سلیم به حکومت میرسه و براش حقوق معین میکنه. خرم هم یک سری کارهای خیریه انجام میده و بالاخره وقتی میمیره در جوار مقبره سلطان سلیمان دفن میشه . از اونجایی هم که اهل اوکراین بوده توی اوکراین مجسمه اش رو میسازن که هنوز هم هست و یک مسجد هم به نام اصلی و روسی او بنا میکنند!! و اینگونه ظالم به هر آنچه میخواد میرسه!!

 برچسب:

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۷

 • نام ۲۰ شهریور ۱۳۹۳

  لعنت به خرم وسلیمان

 • فرزین ۱۲ شهریور ۱۳۹۳

  زندگی من همانند زندگی مصطفی است. که مظلومانه بدست و بفکر پدرش کشته شد همانند ابراهیم و خدیجه سلطان زمان میگذرد و تاریخ نویسان می نگارند که هیچوقت آه مظلوم بی جواب نمیماند و ظالم به سزای خودش خواهد رسید . من به پریوش گفتم میبرمت ترکیه به مزار شاهزاده مصطفی در شهر بورسا و در آنجا برای آن بزرگ مرد فاتحه بخوانیم. فرزین.اخوان

 • امیرحسین دبیری ۰۴ خرداد ۱۳۹۳

  این مهتا خانم فکرکنم مثل اسمش هم زشت باشه

 • ali ۱۲ آبان ۱۳۹۲

  عکس های زیبای خرم را خوشمان آمد لکن تعریف قسمت آخر بر ما خوش نبود

 • مهتا ۲۶ شهریور ۱۳۹۲

  من نمیدونم چرا از شخصیت خرم بدتون میاد؟اینکه این زن بدون هیچ پشتیبانی از کنیزی به سلطانی رسید و اینهمه بهش ظلم شد رو نمیبینید.؟هرچی عوض داره گله نداره.هر بلایی سر بقیه آورد جواب کاراشون بود.ای کاش منم یه ذره قدرت و درایت خرم رو داشتم.تروخدا انقدر با چشم بسته قضاوت نکنید.

 • mehrdad ۲۳ خرداد ۱۳۹۲

  از خودفیلم چیز زیادی تعریف نشده

 • فاطمه ۲۴ آذر ۱۳۹۱

  کار خدارو ببین خرم اشغال به همه چی رسید. ولی مصطفی سلیمان شد رستم سهراب خودمون

ارسال نظر

X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات