تهران
30 °C
آخرین اخبار

خانه » فرهنگ و هنر » تلویزیون » برنامه های تلویزیون در شب یلدا

برنامه های تلویزیون در شب یلدا

شبکه‌های صدا و سیما در شب یلدا که امسال با میلاد امام موسی کاظم(ع) مصادف شده است، همراه با مخاطبان، این رسم باستانی را پاس می‌دارند.

این برنامه‌ها با هدف تکریم سنت‌های ایرانی و تأکید بر نهاد خانواده روی‌آنتن می‌روند.

تلویزیون برای شب یلدا ویژه برنامه‌های «خانواده عزیز»، «رادیو هفت» و فیلم‌های سینمایی «عصر یخبندان۳»، «اسکیموها»‌، «جوجه اردک زشت»، «پشت نیمه‌شب» و «صبح تنهایی» را تدارک دیده است.

شبکه‌های رادیویی هم برنامه‌های «تولد خورشید»، «شب عاشقان بیدل»، «راه شب» و«آن دم که شب شود» را روی آنتن می‌برند…

برنامه خانواده عزیز در دو نوبت از ساعت ۲۱ تا ۲۲ و ۳۰ دقیقه و ۲۳ و ۳۰ دقیقه تا دو بامداد از شبکه دو پخش می‌شود. در این برنامه همه مجریان شبکه دو حضور دارند. حافظ‌، مثنوی‌ و شاهنامه‌خوانی و گزارش‌هایی درباره رسوم اقوام ایرانی از قسمت‌های این برنامه است. شبکه پویا هم در شب یلدا دو ساعت بیشتر از شب‌های دیگر برنامه پخش خواهد کرد.

آنتن شبکه پویا که هر روز ساعت ۲۲ خاموش می‌شود، در شب یلدا ساعت ۲۴ برنامه‌های خود را تمام می‌کند.

free2 برنامه های تلویزیون در شب یلدا 91

فیلم‌های سینمایی «عصر یخبندان ۳»، «اسکیموها»‌ و «جوجه اردک زشت» در فاصله ساعت ۲۲ تا ۲۴ پخش می‌شود. دو تله‌فیلم از محصولات سیمافیلم در شب یلدا از شبکه‌های یک و سه پخش می‌شود. «پشت نیمه‌شب» ساخته سعید اسدی در این شب از شبکه سه و «صبح تنهایی» به کارگردانی حسین تبریزی از شبکه یک به نمایش درمی‌آید.

free2 برنامه های تلویزیون در شب یلدا 91

در فیلم «پشت نیمه‌شب» اکبر سنگی، یکتا ناصر، رحیم نوروزی، بهناز جعفری، مرتضی ضرابی، احمد برسوزیان، سعیده عرب، بیوک میرزایی، قاسم زارع، فرحناز منافی‌ظاهر و… بازی کرده‌اند.

در فیلم «صبح تنهایی» به تهیه‌کنندگی سعید سالارزهی، نیلوفر شهیدی، نسیم خسروانی، تیرداد کیایی، خسرو فرخ‌زادی، سعیده عرب و سعید تهرانی ایفای نقش کرده‌اند.

برنامه«رادیو هفت» از شبکه آموزش به مدت سه ساعت از ساعت ۲۲ تا یک بامداد پخش می‌شود. در این برنامه مجریان این برنامه همراه خانواده‌هایشان در استودیو حضور خواهند داشت. پخش برنامه«شب‌نشینی» از شبکه تهران به طور زنده ساعت ۲۱ آغاز می‌شود. این برنامه با اجرای عبدالرضا امیراحمدی و حسین رفیعی مجری ها و علیرضا افتخاری و بهنام صفوی خوانندگان مهمان برنامه هستند.تهیه کننده این برنامه جاپلقی است.

free2 برنامه های تلویزیون در شب یلدا 91

رادیو ایران ویژه‌برنامه «راه شب» را به مناسبت میلاد امام موسی کاظم(ع) و شب یلدا به صورت ویژه از ۳۰ دقیقه بامداد تا سه بامداد پخش می‌کند. این برنامه با اجرای فاطمه نیرومند و عباس محبی موضوعات خانواده ایرانی، آموزه‌های دینی در مناسبت‌های مختلف، صله‌رحم، دورهم‌نشینی‌های فامیلی مطرح می‌شود.

free2 برنامه های تلویزیون در شب یلدا 91

مریم نشیبا هم در برنامه «شب بخیر کوچولو» یک داستان مناسب با شب یلدا برای بچه‌ها تعریف می‌کند.

برنامه «سلام کوچولو» نیز روز چهارشنبه به صورت ویژه به مناسبت شب یلدا می‌پردازد. برنامه «خانه‌ای در آسمان» هم از ساعت ۹ تا ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح روز پنجشنبه هم به موضوع شب یلدا می‌پردازد.

free2 برنامه های تلویزیون در شب یلدا 91

برنامه «آن دم که شب شود»از رلدیو نمایش در شب یلدا به صورت ویژه و زنده از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه به مدت یک ساعت پخش خواهد شد. این برنامه در شب یلدا به آداب و رسوم تهران و ایران قدیم می‌پردازد. مریم روزبهانه سردبیر برنامه درباره آن گفته است: در کتاب‌های قدیم درباره نذر نار یا همان نذر انار به مناسبت شب یلدا اشاره شده است. ما در این برنامه به این سنت می‌پردازیم و درباره این‌که این میوه نماد باروری و تکثیر است، توضیحاتی به شنوندگان می‌دهیم.

free2 برنامه های تلویزیون در شب یلدا 91

برنامه «تولد خورشید»از رادیو جوان از ساعت ۱۹ تا ۲۳ و ۳۰ دقیقه روز پنجشنبه پخش می‌شود. محور اصلی این برنامه صله‌رحم است. در این برنامه گزارش‌هایی از شهرستان‌ها و آداب و رسوم مردم پخش می‌شود.

free2 برنامه های تلویزیون در شب یلدا 91

برنامه «شب عاشقان بیدل» روز پنجشنبه از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه تا ۲۳ ادبیات فولکلور را بررسی می‌کند. بررسی جشن‌های مطرح ایرانیان در شب یلدا و ارائه گزیده اشعاری را که شاعران از زمان رودکی تاکنون درباره شب یلدا سروده‌اند از قسمت‌های این برنامه است.

منبع: فارس

 برچسب:

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات