تهران
23 °C
آخرین اخبار

خانه » اخبار » آتش سوزی مدرسه در اردبیل

آتش سوزی مدرسه در اردبیل

رسانه ها در حالی از آتش سوزی در مدرسه روستای “مازافا” از توابع بخش مرادلوی مشگین شهر خبر می دهند، که با وجود تائید نماینده مشگین شهر در مجلس و سکوت اولیه مسئولان استان، وقوع این رخداد پس از دو روز توسط آموزش و پرورش اردبیل تکذیب شد.

به گزارش ایران ویج به نقل از مهر، رسانه ها در حالی از آتش سوزی در مدرسه روستای “مازافا” از توابع بخش مرادلوی مشگین شهر خبر می دهند، که با وجود تائید نماینده مشگین شهر در مجلس و سکوت اولیه مسئولان استان، وقوع این رخداد پس از دو روز توسط آموزش و پرورش اردبیل تکذیب شد.

طبق اظهارات اولیه آتش سوزی در مدرسه “وحدت” روستای “مازافا” شهرستان مشگین شهر پس از شعله ور شدن بخاری نفتی چکه ای اتفاق افتاده و با تلاش معلم مدرسه و مهار آن دانش آموزان از شعله های آتش نجات یافته اند.

خبرها حاکی از آن است که این آتش سوزی به دلیل غیر استاندار بودن بخاری و استفاده از بخاری چکه ای نفتی اتفاق افتاده و پس از شعله ور شدن بخاری با تلاش معلم آتش مهار شده و آسیب جانی متوجه دانش آموزان نشده است.

در حالی اخبار آتش سوزی در مدرسه روستایی مشگین شهر اعلام شد که پیش از این مسئولان آموزش و پرورش تمامی نهادهای مسئول و شهروندان را از سلامت و استاندارد بودن بخاری های مدارس استان مطمئن و نبود حتی یک بخاری غیر استاندارد را نوید داده بود.

محمود زاده: تمام بخاری های مدارس استاندارد است

احمد محمودزاده به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در اظهارات اخیر خود با بیان اینکه تمامی بخاری های مدارس استاندارد است، تاکید کرده است که حتی در انبارهای آموزش و پرورش یک بخاری غیر استاندارد نداریم.

وی علاوه بر این ضمن اشاره به توزیع ۳۰۰ بخاری نفتی و هزار و ۶۰۰ بخاری گازی استاندارد در مدارس اردبیل از توزیع مجدد ۲۰۰ بخاری نفتی و گازرسانی به ۱۴۴ مدرسه خبر داده است.

کمیته بحران چاره اندیشی کند

اظهارات این مدیر در حالی است که در آخرین جلسه کمیته بحران اردبیل، مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل با ابراز نگرانی از استاندارد نبودن بخاری های نفتی از اعضای کمیته بحران طلب مساعدت و همکاری کرده است.

یاور وحدتی پور در این جلسه تاکید کرده بود که با توجه به فرا رسیدن فصل سرما حادثه مدرسه پیرانشهر درس عبرتی است تا زمینه بروز حادثه در مدارس استان کنترل شود.

با این وجود مدیران شورای مدیریت بحران استان اردبیل نیز در پاسخ به این نگرانی از خریداری بخاری های استاندارد مطابق با نیاز مدارس خبر داده و اعلام کرده بودند که به نظر می رسد در این حوزه مشکلی وجود نداشته باشد.

این شورا در عین حال یادآور شده بود در صورتی که مسئولان آموزش و پرورش نسبت به عدم اطمینان بخاری ها نظر دیگری داشته باشند کمیته بحران می تواند نیاز مدارس را تامین کند.

اعلام برخورد با عوامل خاطی

اما آنچه که در این خبر بیشتر جلب توجه می کند تائید و تکذیب آن است، چنانچه مدیر کل آموزش و پرورش در مصاحبه نخست خود و در واکنش به آن از بررسی موضوع و حتی برخورد با خاطیان به دلیل عدم اجرای طرح جمع آوری بخاریهای غیراستاندارد که پیش از این ابلاغ شده است، خبر داده بود.

محمودزاده در گفتگوی خود با یکی از رسانه های استان تصریح کرده بود با وجود اینکه جمع آوری بخاری های چکه ای از مدتها پیش به تمامی مدارس و مسئولان آموزش و پرورش ابلاغ گردیده کوتاهی در اجرای این طرح موجب وقوع این حادثه شده است.

آتش سوزی تکذیب می شود

منبع : فارس

 برچسب:

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۱

  • پروین ۱۹ دی ۱۳۹۱

    همیشه باید وسایل بدردنخور برای این روستایی بنده خدا باشه .

ارسال نظر

X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات